سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران

  • برای دریافت پوستر کنفرانس اینجا کلیک کنید.

اخبار کنفرانس

تاریخ های مهم

آخرین مهلت ارسال مقالات:

12 بهمن ماه 1395     26 بهمن ماه 1395


پیشنهاد کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها

20 بهمن ماه 1395


اعلام نتایج داوری:

14 اسفند ماه 1395


آخرین فرصت ارسال نسخه نهایی مقالات پذیرفته شده

22 اسفند ماه 1395


درباره کنفرانس

به سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران خوش آمدید

دانشگاه شهرکرد 30 و 31 فرودین 1396


بازشناسی الگو و تحلیل تصویر از پرکاربردترین و گسترده ‏ترین شاخه‏ های هوش مصنوعی هستند که از سوی پژوهشگران رشته ‏های مختلفی چون مهندسی برق، کامپيوتر و ریاضیات مورد توجه قرار گرفته‏ اند. کاربردهای گسترده و جذاب موجود در این حوزه از پردازش تصاویر ماهواره‏ ای تا پردازش تصاویر پزشکی و از کشف الگوهای موجود در داده‏ های متنی تا کاربردهای صنعتی باعث شده این حوزه نه تنها به یک حوزه ‏ی تحقیقاتی فعال بلکه به یک حوزه‏ ی کاملاً تأثیرگذار صنعتی و پزشکی تبدیل شود. در پی برگزاری موفق اولین و دومین دوره ‏ی کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران در سال‏های 91 و 93، دانشگاه شهرکرد به حول و قوّه‌ی الهی با همکاری انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران سومین دوره‎ی کنفرانس بین‏المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر را در تاریخ 30 و 31 فروردین 96 در دانشکده فنی مهندسی برگزار خواهد کرد. هدف اصلی این کنفرانس، فراهم آوردن امکان هم‌اندیشی و بهبود همکاری میان متخصصان حوزه‌های مختلف مرتبط با بازشناسی الگو و تحلیل تصوير و ایجاد بستری مناسب برای تعامل بین پژوهشگران فعال در این حوزه و صنایع مرتبط است.

کمیته‌ی برگزاری کنفرانس از تمام پژوهشگران، اساتید، متخصصین فعال در صنایع و سایر صاحبنظران علاقه‌مند به حوزه‌ی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر دعوت می‏نماید که با حضور فعال خود از طريق ارائه‏ ی مقاله و حضور در کنفرانس و برنامه‏ های جانبی آن، باعث نیل به اهداف کنفرانس شوند.


مقالات به زبان انگلیسی در صورت پذیرفته شدن در IEEE Xplore نمایه خواهند شد.

اخبار کنفرانس

• با عنایت خداوند سومین کنفرانس بین المللی بازشناسی الگو و تحلیل تصویر ایران در فروردین ماه 1396 با حضور اندیشمندان و فرهیختگان داخلی و خارجی به نحو مطلوبی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد با همکاری انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر ایران برگزار شد. مقالات انگلیسی این کنفرانس توسط مؤسسه بین المللی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE)نمایه شده است که اطلاعات آن در لینک زیر قابل مشاهده می باشد.
2017 3rd International Conference on Pattern Recognition and Image Analysis (IPRIA)

• نتایج اولیه داوری تمام مقالات مشخص و از طریق ایمیل به نویسندگان آنها اعلام شد.

اهدای جایزه به بهترین مقالات

• با تصمیم کمیته برگزاری کنفرانس، پس از داوری مقالات ارایه شده در کنفرانس توسط اعضای کمیته علمی، برترین مقالات فارسی و انگلیسی معرفی خواهند شد و به آن ها جوایز نقدی اهدا خواهد گردید.

• با هماهنگی‌های صورت گرفته با مجله علمی پژوهشی ماشین بینایی و پردازش تصویر ، نسخه تکمیل شده مقالات برتر فارسی تنها با انجام یک داوری برای چاپ احتمالی در این مجله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

• با هماهنگی‌های صورت گرفته با مجله علمی پژوهشی Journal of Medical Signals and Sensores ، نسخه تکمیل شده مقالات برتر انگلیسی تنها با انجام یک داوری برای چاپ احتمالی در این مجله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

• طبق هماهنگی های به عمل آمده با سایت مرجع دانش (سیویلیکا) که بانک مقالات علمی کشور می باشد، تمامی مقالات پذیرفته شده این کنفرانس در سایت مذکور نمایه خواهند شد.

• ثبت نام اعضای انجمن ماشین بینایی و پردازش تصویر وهمچنین اعضای IEEE شامل %20 تخفیف هزینه خواهند شد.


حامیان کنفرانس